ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3364201
*
nr 336 4201
Spegel
Empirestil, H.104 (nyprod)
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:01:16
1
500 kr
12/11 10:14:11
2
350 kr
13/11 11:43:48
3
400 kr
13/11 11:44:42
3
450 kr
13/11 11:45:15
3
500 kr
13/11 11:45:48
3
600 kr
13/11 11:58:13
4
600 kr
14/11 15:23:58
5
800 kr
14/11 21:00:43
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 336 4201
Spegel
Empirestil, H.104 (nyprod)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 10:01:16 | 1 | 500 kr |
12/11 10:14:11 | 2 | 350 kr |
13/11 11:43:48 | 3 | 400 kr |
13/11 11:44:42 | 3 | 450 kr |
13/11 11:45:15 | 3 | 500 kr |
13/11 11:45:48 | 3 | 600 kr |
13/11 11:58:13 | 4 | 600 kr |
14/11 15:23:58 | 5 | 800 kr |
14/11 21:00:43 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23